Pireneje ONLINE, Góry i Pireneje | w górach, górskie, mountain, Pyrenees, Pyreneos, Pyreneen, Pyrénées
Pireneje ONLINE
mapa serwisu
kontakt
FAQ
Góry i Pireneje

Dzikie, niedostępne, niebezpieczne, surowe. Potężne, nieprzewidywalne i bezlitosne. Pełne tajemnic. Kuszące i odrzucające zarazem.

Przygoda z górami, to dla ich miłośników ważny rozdział życia. Niepowtarzalny i bardzo osobisty. Dla wielu najważniejszy. Prosty i nieskomplikowany, a jednak bardzo wyrazisty w porównaniu z pozostałymi.

Pireneje, choć podobne do wielu innych łańcuchów górskich, mają w sobie wiele wyjątkowości i uroku, elementów składających się na wspaniałą harmonię i niesamowity klimat. Ich budowa, położenie, formy, klimat, pogoda, szczyty, roślinność, zwierzyna, a także wdzierająca się śladowo w najwyższe partie cywilizacja i kultura okolicznych mieszjańców tworzą unikalną kompozycję, która potrafi pochłonąć do reszty.

Mam nadzieję, że z pomocą tego serwisu uda mi się zachęcić Was do otwarcia górskiego, a zwłaszcza pirenejskiego rozdziału.

Piotrek Karaś

Nowość w serwisie
"Ręka diabła", czy "Mit o dwóch wielkich matkach", to tylko niektóre z legend pirenejskich, opowiedzianych w serwisie. [więcej...]
Czy wiesz, że...
w Pirenejach praktycznie niemożliwe jest spotkanie z niedźwiedziem - ich liczba nie przekracza obecnie pięciu, które to egzemplarze zostały sprowadzone ze Słowacji w celu odtworzenia gatunku. Dowiedzieliśmy się o tym z Michurem po nieprzespanej nocy, z obawy przed rzekomym trząsącym okolicą misiem :-)
Galeria zdjęć
Obejrzyj zdjęcia z wypraw w Pireneje (895 zdjęć). Wymagany zainstalowany plug-in Flash Player 6.0. [zobacz...]
Newsletter
Jeżeli chciał(a)byś otrzymywać informacje o ważnych wydarzeniach dotyczących Pirenejów lub naszego serwisu, skorzystaj z naszego newsletter'a. [więcej...]
Internet
Strona zgodna ze standartami::
Valid HTML 4.01!   Valid CSS!
Zalecana przeglądarka::
Get Firefox!
Copyright © 2001-2018 grupaSELF.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone | Software House | Multimedia | Wystąp z kościoła | Wczasy nad morzem
Mapa serwisu | Kontakt | FAQ