Pireneje ONLINE, Góry i Pireneje | w górach, górskie, mountain, Pyrenees, Pyreneos, Pyreneen, Pyrénées
Pireneje ONLINE
mapa serwisu
kontakt
FAQ
Sonda
Poprzednio zadaliśmy pytanie: Dla jakich dyscyplin lub form aktywności Pireneje nadają się Twoim zdaniem najbardziej?
Turystyka, trekking
liczba głosów: 216 [41%]
Wspinaczka letnia i zimowa
liczba głosów: 91 [17%]
Sporty powietrzne
liczba głosów: 73 [14%]
Rower górski, kolarstwo
liczba głosów: 77 [15%]
Ekstremalne sporty wodne
liczba głosów: 71 [13%]
[więcej...]
Pireneje w sieci
Znajdź najciekawsze strony internetowe poświęcone Pirenejom, zobacz jakie informacje można tam znaleźć, w jakim języku, i czy w ogóle warto tam zaglądać. [więcej...]
Góry i Pireneje

Dzikie, niedostępne, niebezpieczne, surowe. Potężne, nieprzewidywalne i bezlitosne. Pełne tajemnic. Kuszące i odrzucające zarazem.

Przygoda z górami, to dla ich miłośników ważny rozdział życia. Niepowtarzalny i bardzo osobisty. Dla wielu najważniejszy. Prosty i nieskomplikowany, a jednak bardzo wyrazisty w porównaniu z pozostałymi.

Pireneje, choć podobne do wielu innych łańcuchów górskich, mają w sobie wiele wyjątkowości i uroku, elementów składających się na wspaniałą harmonię i niesamowity klimat. Ich budowa, położenie, formy, klimat, pogoda, szczyty, roślinność, zwierzyna, a także wdzierająca się śladowo w najwyższe partie cywilizacja i kultura okolicznych mieszjańców tworzą unikalną kompozycję, która potrafi pochłonąć do reszty.

Mam nadzieję, że z pomocą tego serwisu uda mi się zachęcić Was do otwarcia górskiego, a zwłaszcza pirenejskiego rozdziału.

Piotrek Karaś

Nowość w serwisie
Ciekawostka! Fantastycznie wykonana mapa Pirenejów z 1896 roku w wysokiej rozdzielczości. [więcej...]
Czy wiesz, że...
Pireneje skrywają kilkaset, jeżeli nie tysięcy schronisk. Wiele z nich, to schroniska darmowe, zarówno chaty pasterskie, jak i specjalnie przygotowane dla turystów budynki. Są także wysokogórskie "puszki", opuszczone wsie, kamienne chaty. Pod względem noclegów to najtańsze góry w Europie.
Galeria zdjęć
Obejrzyj zdjęcia z wypraw w Pireneje (895 zdjęć). Wymagany zainstalowany plug-in Flash Player 6.0. [zobacz...]
Newsletter
Jeżeli chciał(a)byś otrzymywać informacje o ważnych wydarzeniach dotyczących Pirenejów lub naszego serwisu, skorzystaj z naszego newsletter'a. [więcej...]
Internet
Strona zgodna ze standartami::
Valid HTML 4.01!   Valid CSS!
Zalecana przeglądarka::
Get Firefox!
Copyright © 2001-2018 grupaSELF.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone | Software House | Multimedia | Wystąp z kościoła | Wczasy nad morzem
Mapa serwisu | Kontakt | FAQ