Pireneje ONLINE, Informacje praktyczne, Dojazd, Autostop | jak dojechać w Pireneje, dojazd w Pireneje, środki lokomocji, transport, autostop, stopem, hitch
Pireneje ONLINE
mapa serwisu
kontakt
FAQ
Sonda
Poprzednio zadaliśmy pytanie: Dla jakich dyscyplin lub form aktywności Pireneje nadają się Twoim zdaniem najbardziej?
Turystyka, trekking
liczba głosów: 216 [41%]
Wspinaczka letnia i zimowa
liczba głosów: 91 [17%]
Sporty powietrzne
liczba głosów: 73 [14%]
Rower górski, kolarstwo
liczba głosów: 77 [15%]
Ekstremalne sporty wodne
liczba głosów: 71 [13%]
[więcej...]
Pireneje w sieci
Znajdź najciekawsze strony internetowe poświęcone Pirenejom, zobacz jakie informacje można tam znaleźć, w jakim języku, i czy w ogóle warto tam zaglądać. [więcej...]
Autostop

Podróż z mnóstwem przygód, owocująca często wieloma cennymi kontaktami na całym świecie. Niestety, coraz częściej niebezpieczna. Dojechanie w Pireneje na stopa może zająć od 2 dni wzwyż, ale idzie to znacznie szybciej, niż mogłoby się wydawać. Zdarzało się, że ktoś pokonał tą trasę w niecałe dwie doby w czwórkę, nie rozdzielając się. Niestety, na tak dobry wynik gwarancji nie daję :-) Bardzo dobrym i tanim wyjściem jest dojazd do Francji pociągiem (opcja Wochenendeticket) i dalej próbowanie szczęścia łapiąc okazję (w przypadku powodzenia koszt przejazdu w obie strony przez dwie osoby to tylko około 150pln na głowę!).

Jak łapać stopa?

Miej wyobraźnię - łap w miejscach, gdzie samochód ma fizyczną możliwość zatrzymania się. Jeżeli miejsce wydaje się beznadziejne to... próbuj i tak!
Łatwiej znaleźć transport kiedy możemy nawiązać bliski lub wręcz bezpośredni kontakt z kierowcą/pasażerami auta (stacje benzynowe, parkingi przy nich, wyloty z supermarketów itp.).
Nawet najbardziej absurdalne miejsca mogą okazać się trafione, ale to nie jest reguła. Nam udało się złapać okazję na środku autostrady w Perpignan, facet hamował z szybkiego pasa!
Oceniaj swoje szanse na złapanie czegokolwiek. Są w Pirenejach miejsca, gdzie po asfaltowej drodze przejeżdża dziennie 10 aut. Pieszo będzie dużo szybciej!
Jak już złapiesz: Baw kierowcę rozmową. Kierowca, który wziął niemowę, nie jest z reguły zadowolony. Znajomość języka lokalnego nie jest konieczna. Jeżeli nie znacie wspólnego języka, można zawsze improwizować, co bywa nie lada zabawą.

Piotrek Karaś

Nowość w serwisie
Możliwość przeglądania archiwum sond serwisu. [więcej...]
Czy wiesz, że...
ze względu na osobliwy w odczuciu pozostałych Hiszpanów język, Katalończycy są nazywani przez nich 'Polakos' (fon.). Kiedy usłyszysz to słowo, niekoniecznie rozmawiają o Tobie! Stanowi to jednak dla nas, Polaków, świetny pretekst do zawierania znajomości.
Galeria zdjęć
Obejrzyj zdjęcia z wypraw w Pireneje (895 zdjęć). Wymagany zainstalowany plug-in Flash Player 6.0. [zobacz...]
Newsletter
Jeżeli chciał(a)byś otrzymywać informacje o ważnych wydarzeniach dotyczących Pirenejów lub naszego serwisu, skorzystaj z naszego newsletter'a. [więcej...]
Internet
Strona zgodna ze standartami::
Valid HTML 4.01!   Valid CSS!
Zalecana przeglądarka::
Get Firefox!
Copyright © 2001-2018 grupaSELF.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone | Software House | Multimedia | Wystąp z kościoła | Wczasy nad morzem
Mapa serwisu | Kontakt | FAQ