Pireneje ONLINE, Relacje z wypraw, David de Rosier 2001, Logistyka | logistyka, poruszanie, transport, dojazd, przemieszczanie się
Pireneje ONLINE
mapa serwisu
kontakt
FAQ
Logistyka

Autobus firmy transportowej Matuszek z Poznania do Narbonne (Francja), dalej pociągiem do Lourdes (z przesiadką w Tuluzie) a następnie autobusem do Gavarnie. W drodze powrotnej autobusem z Barbastro do Barcelony, dalej pociągiem do Lloret de Mar i autobusem firmy Matuszek do Poznania. Koszt przejazdu autobusem - 570 zł/os. (w obie strony). Jazda na pełnej trasie (do/z Lloret de Mar) trwa około 50 godzin.

Wyżywienie
W większości zabrane z Polski. Dzienna racja w górach (na trzy osoby łącznie): pół opakowania musli, jedna czekolada, jedno opakowanie razowego chleba, jedna mielonka/pasztet, pięć zupek chińskich (lub dwa opakowania puree+sos, lub dwa woreczki kus-kus + sos). Woda czerpana z górskich strumieni.

Noclegi
W większości przypadków spanie na dziko w górach pod namiotem (co jest legalne). Jeden nocleg w górach w bezpłatnym schronie. Po jednym noclegu na kempingach w Lourdes, Gavarnie, Torli, Benasque i Lloret de Maar. Dwa noclegi na kempingu El Masnou pod Barceloną.

Ustalanie trasy w górach, mapy
Mapy zakupione dopiero na miejscu - w Gavarnie, zdecydowanie tańsze od tych które można zamówić w Polsce. Miejsca biwaków ustalane zgrubnie wg mapy, jednak zależne od zmęcznia, pogody i widzimisię. Pozwala na to możliwość legalnego rozbijania się w górach.

Całkowity koszt wyprawy
Uwzględniając autobus, transport lokalny, wyżywienie kupione w Polsce, wyżywienie na miejscu, kempingi, ubezpieczenia, filmy do aparatu i bilety wstępu (zwiedzanie Barcelony), koszt wyprawy zamknął się w wysokości około 1300 zł na osobę.

David de Rosier

Materiały pochodzą ze strony http://www.bezdroza.org.
Zobacz galerię zdjęć ilustrującą wyprawę.
Wszystkie materiały umieszczono w serwisie za zgodą autora.

Nowość w serwisie
"Ręka diabła", czy "Mit o dwóch wielkich matkach", to tylko niektóre z legend pirenejskich, opowiedzianych w serwisie. [więcej...]
Czy wiesz, że...
ze względu na osobliwy w odczuciu pozostałych Hiszpanów język, Katalończycy są nazywani przez nich 'Polakos' (fon.). Kiedy usłyszysz to słowo, niekoniecznie rozmawiają o Tobie! Stanowi to jednak dla nas, Polaków, świetny pretekst do zawierania znajomości.
Galeria zdjęć
Obejrzyj zdjęcia z wypraw w Pireneje (895 zdjęć). Wymagany zainstalowany plug-in Flash Player 6.0. [zobacz...]
Newsletter
Jeżeli chciał(a)byś otrzymywać informacje o ważnych wydarzeniach dotyczących Pirenejów lub naszego serwisu, skorzystaj z naszego newsletter'a. [więcej...]
Internet
Strona zgodna ze standartami::
Valid HTML 4.01!   Valid CSS!
Zalecana przeglądarka::
Get Firefox!
Copyright © 2001-2018 grupaSELF.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone | Software House | Multimedia | Wystąp z kościoła | Wczasy nad morzem
Mapa serwisu | Kontakt | FAQ